top of page

אניה מרטירוסוב הדוגמנית והיוצרת תוכן שאתם חייבים להכיר

הדוגמנית אניה מרטירוסוב, יוצרת תוכן בלתי רגילה פיתחה חשבון אינסטגרם והשיתופי פעולה לא איחרו לבוא. קמפיינים גדולים, חיי לילה פרועים והורות פוטוגנית לשתי בנות מהממות. מרטירוסוב בראיון מרגש בו מספרת על הקריירה שלה בתור יוצרת תוכן, ההורות, הזוגיות ועל החלומות.

אביאל אוריה שרביט | ראיון | 5.4.2021

לאניה מרטירוסוב, דוגמנית ואינסטגרמרית, אין רגע לנשום. מרטירוסוב, בת ה-35, ממשיכה ליצור תוכן ברשתות החברתיות לצד שתי בנותיה, איימי ואליס ומתגוררת בתל אביב יחד עם אהבת חייה ב-3 וחצי שנים האחרונות. אניה החלה לדגמן בגיל 17, היא עשתה את כל הדרך הארוכה על המסלול ומחוצה לו, עד שהפכה לאחת הדוגמניות העסוקות ביותר בישראל. בנוסף, היא עיצבה קולקציות קפסולה עם רונן חן והמותג אתא, ומנהלת חשבון אינסטגרם מצליח ופעיל עם כמעט 40 אלף עוקבים, שם משתפת את עוקביה בחייה האישיים ונותנת השראה לאימהות.


עברה כמעט שנה מאז פרוץ המגיפה ששינתה את חיינו ב-180 מעלות, " זו לגמרי תקופה מאתגרת שתלשה את כולנו מאיזור הנוחות ומהשגרה שלנו. אצלי ספציפית זה קצת אחרת" מרטירוסוב מספרת. היא מוסיפה, "אני יכולה לעבוד ולהצטלם ימים שלמים ברצף ואז פתאום לנוח כמה ימים בבית. גם היום, המקצוע שלי, היצירה שלי- הם תלויים בי. רוב הזמן עובדת גם מהבית, אז מהבחינה הזו זה לא שיצאתי ממקום העבודה שלי ופתאום אני בבית.

מה שכן, יש לי ילדים, וכולנו יודעים שכבר כמעט שנה שהילדים שלנו לא באמת לומדים ומסתגלים למציאות חדשה מהבית.

‘המזל שלי’ הוא שהילדות שלי גדולות וגם כבר עצמאיות, אז ברור שיש קושי והבית הפך לזירה, אבל לשמחתי הן מאוד סתגלניות ומהר מאוד הבינו את השיטה.

בכלל, הבנות צומחות יחד איתי וסופגות אותי וממני כל כך הרבה, הן חזקות, מבינות עניין, ובוגרות לגילן וזה מקל על השגרה החדשה הזו.

חוץ מזה, אין לנו יותר מדי מה לעשות כרגע, זו המציאות, אני משתדלת לזרום עם הכל, אני בנאדם מאמין, ואני מאמינה שכל מה שקורה קורה מסיבה."


קריירה ואמהות?

בגיל 22, בדיוק כשהקריירה החלה להתרומם, נכנסה להיריון לא מתוכנן מבן זוגה לשעבר, וילדה את בתה הבכורה אליס בגיל 23, בדיוק בתחילת קריירה בחול. "כן, עשיתי ילדים יחסית מוקדם ועוד בתור דוגמנית צעירה. בדרך כלל דוגמניות בגיל הזה הן בשיא הקריירה, גם אני הייתי בדיוק בתחילתה של קריירה בחול. ובזמן שכולן טסו וטיילו להן או היו עסוקות בעצמן, כי מי לא עסוקה בעצמה בגיל 23, החלטתי שזה בדיוק הזמן", מספרת בראיון מרטירוסוב. כיום היא חיה עם בנותיה, איימי בת -12 ואליס בת ה-9 ביחד עם בן זוגה הנוכחי בשנים האחרונות.


חודש אחרי שאיימי בתה הבכורה נולדה, הייתה על סט צילום, וחודש אחרי שאליס נולדה צעדה על מסלול. "ידעתי שעצם זה שהבאתי ילדים לא יגרום לי להפסיק להיות מי שהייתי לפני, או לתת לזה לעצור את הקריירה שלי, והצלחתי לשלב את זה בעזרת המון רצון ואהבה להכל. רציתי הכל! רציתי להיות האמא הכי טובה ובאותו מעמד רציתי גם להיות הדוגמנית הכי טובה וחרוצה, וזה מה שהיה.

וכמובן, אמא שלי שהיתה איתן כשעבדתי שעות ארוכות, ותמכה בי לאורך כל הדרך.

כששואלים אותי מה הטיפ שלי או הסוד שלי, לא שיש כזה..

בנות, הייתן משהו לפני ילדים, הייתן נשים עם חלומות ושאיפות, ילד שמגיע לעולם זה נפלא אבל אל תשכחו שהוא מצטרף למסע שלכן, ואתן לא חייבות להפסיק את המסע הזה, להיפך, תנו לו להצטרף למסע הזה, ותעברו אותו יחד.

אמא מאושרת – ילדים מאושרים."


האם אני עובדת על פרויקט מסוים?

"אני תמיד עובדת ואני אעבוד עד יומי האחרון. מאז שאני זוכרת את עצמי- אני בעשייה, זו אני זה האופי שלי. אין לי את הקטע הזה של נינוחות (גם אם זה נראה אולי שכן)

גם כשאני בחופשה (תזכיר לי מה זה?), יש לי מין רגשות אשם על זה שאני לא עובדת, לא יוצרת משהו. אני תמיד אומרת לכולם שאני עובדת 24/7, וזה באמת נכון".


בית אופנה שאני שואבת ממנו השראה:

"אני שואבת השראה מהכל,

מאומנות, מאנשים, מוסיקה.

אני מאוד אוהבת בייסיק, ניקיון בעיניים.

אין בית אופנה ספציפי נכון לעכשיו, אלא יותר סגנון".

תצוגה אחרונה:

"סאן לורן ,וואו".

מותג כחול לבן שאימצתי לארון שלי:

"טוב אז יש כמובן את אתא, אני מאוהבת בדברים שלהם וגם עשינו קולקציה יחד.

אביבה זילברמן, טרס כמובן.

מותג התיקים provem wrong, של טל המהממת שסורגת תיק תיק בעבודת יד.

יש לנו אופנה מהממת בארץ".


על קולקציית אתא:

"וואו אני מאוהבת בקולקציה שעשינו והיה לי הכי כיף בעולם לעבוד עם יעל ושאר הצוות באתא. האמת שהכל היה כל כך טבעי וזרם, הצבעים, הגזרות. יעל ממש קראה אותי והרגשתי שיש בית לזיכרונות האלו מרוסיה. היו דברים שהיא אפילו חידדה לי יותר. היה לי תענוג גדול לעבוד איתה".


קשיי הסתגלות:

מרטירוסוב נולדה בטשקנט שבאוזבקיסטן ועלתה לארץ בגיל 6 – בת אמצעית בין שני אחים. את ילדותה העבירה בבני ברק, שם, לפי החלטתו של אביה, נשלחו אחיה והיא לבתי ספר דתיים. היא מתארת את אביה כאיש צבא קשה וקפדן, שלאחר שנתיים בארץ נטש את המשפחה באופן מפתיע והשאיר את אמם להתמודד עם החובות שצבר בסתר, "אני לא זוכרת הרבה קשיים, אני חושבת שבגילאים האלה קל יותר. זה גיל שסופגים בו מהר, לומדים מהר. התחנכתי במסגרת דתית בבני ברק, בית ספר לבנות בלבד, וחוץ מכמה חוויות ספציפיות אני לא יכולה להגיד שחוויתי קשיים של ממש או קשיי שפה. אני מאמינה שאמא שלי ואבא שלי חוו יותר, אבל אנחנו כילדים לא חווינו חוויות קשות במיוחד", היא מספרת.


חינוך איימי ואליס:

"איימי ואליס נולדו לאמא רוסיה ולאבא מרוקאי אז יש להן שילוב מעניין שאני מאוד אוהבת. אני יכולה להגיד לך שאיימי ואליס חיות באיזון מושלם של חינוך רוסי מהודק לבין פינוק עד אין סוף מצד אבא שלהן. אין ספק שאני 'השוטר הרע’ בסיפור ואין לי בעיה אגב, לקחתי על עצמי את הטייטל הזה מזמן. מהסיבה שחשוב לי מאוד לחנך אותן, הגבולות, הערכים, המסגרת שאני יוצרת בבית. גם בגלל שאני ואבא שלהן נפרדנו כשהן היו ממש קטנות אז רוב הזמן הן היו איתי, והייתי איתן לבד וכשאת לבד את מחנכת אותן בעצמך ואין מישהו לצפות ממנו, את יודעת שאת קמה איתן בבוקר לבד ואין מישהו שיאכיל אחת ויצחצח שיניים לשניה, הכל עליי. אז חינכתי אותן ללוח זמנים שלי, לסדר שלי. כשאת צריכה לצאת מהבית ב7 וחצי בבוקר לצילומים ששתיהן מתוקתקות לגן אין זמן להתפנק".


איך זה להסתדר בתקופה המורכבת הזו ללא ימים עמוסים מאחורי קמפיינים?

"יש ברירה אחרת? המציאות הזו שיתקה את כולם.

אבל אני יכולה להגיד שאני בנאדם מאוד יצירתי, ובדיוק כמו בקריירת הדוגמנות, שצריך להמציא את עצמך מחדש, כך גם בתקופה הזו.

דוגמנית, בשביל להחזיק קריירה ארוכת שנים, לרוב תצטרך להמציא את עצמה מחדש, ועשיתי את זה הרבה. אז זה לא חדש לי, גם עכשיו. כן, צריך להמציא את עצמך מחדש, אולי לגלות עוד דברים שלא ידעת שקיימים בך. אני יודעת שהמון אנשים מברכים את הקורונה, היא גרמה להם לעזוב את מקום עבודתם ששנאו ולפנות לתחומים אחרים שממלאים אותם.

אני מצד אחד אוהבת שגרה, ומצד שני מברכת על שינוי, ולפעמים אין מנוס משינוי.

החיים דינמיים, אנחנו יכולים לצייר לנו חיים שלמים אבל ברגע אחד הכל יכול להשתנות וצריך לקבל גם את זה. למות? לא נמות".

את מרגישה שמשהו קפא בקריירה שלך?

"שוב, זה מתכתב עם כל מה שכתבתי פה, שום דבר לא קופא אלא אם אתה בוחר בכך. אני בנאדם של יוזמה, של עשייה, גם אם זה אומר שאני אלך להשחיל חרוזים עכשיו ולהכין צמידים עם איימי. אני תמיד אמצא מה לעשות. לא תמצא אותי בבית רואה סדרות באמצע היום, אולי בשבת".

את עובדת על משהו בימים אלו?

"עובדת בלהיות אמא לשתי מתבגרות. האמת שאני מרימה עם איימי את עסק התכשיטים החדש שלה. היא התחילה להכין תכשיטים מחרוזים ואני לגמרי שם בשבילה, בהכל. אז זה כרגע העסק החדש שלי".


איך אני מגדירה סגנון לבוש?

"בייסיק. אני בדיוק בצמצום ארון משמעותי מאוד.

דווקא בזמן שאנשים אוגרים, מזון, אולי רהיטים, בגדים – אני בסינונים וצמצומים.

החל מארון הבגדים, עד לרהיטים ואפילו למקרר.

אני רוצה לראות רווח בעיניים, ספייס – 2 מטר.

לא יכולה לראות עומס. הסגנון שלי הוא לגמרי בייסיק, טי שירט טובה, ג’ינס איכותי, איזה מעיל טוב וביי. לא צריך הרבה כדי להרגיש טוב".

הפכת מאיט גירל ליוצרת תוכן איך זה קורה?

"נדייק, הפכתי מדוגמנית לכל הטייטלים שרשמת.

אני בנאדם שלא מפסיק לנוע קדימה, תמיד. אסור לנוח. איך אמר יעקב אגמון שהלך לעולמו ממש עכשיו:

'מנוחה זו הסכנה הגדולה ביותר לא רק למין האנושי אלא גם לכל אחד באופן אישי,

אסור לנוח מכיוון שאם אתה נח אז אחרים יהיו פעילים "

מה אני מאחלת לשנה החדשה?

"יש יותר מבריאות?

בריאות קודם כל. הגוף והנפש.

אין לי כל כך מה להגיד לגבי הקורונה, ברור לי שהוירוס פה להישאר איתנו עוד הרבה זמן,

אז להגיד משהו כמו 'אני מאחלת שהיא תהיה מאחורינו' נשמע לי קצת לא ריאלי.

שתהיה שנה של כמה שפחות נזק. ושנוכל לטוס באוגוסט 2021 כי זו בת המצווה של איימי".

bottom of page