top of page

עשי זאת כמו דיאנה

רותם כהןו | סיקור | 08.05.2023


את ההכתרה של המלך צ'ארלס בשבת, לא יכולנו לפספס. כל העיניים נישאו אל עבר מלך אנגליה העולה, המחליף של המלכה אליזבת׳ שמילאה את התפקיד הזה במשך 70 שנה!!! מטורף לא?

ואולי אני עדיין מושפעת מהתקופה בה הייתי סטודנטית לאופנה כשגרתי בלונדון (חוויה פנומנלית, ארחיב בהזדמנות), אבל אני בטוחה שאני לא היחידה שהאסוציאציה האינטואיטיבית שלה בהקשר לממלכה באנגליה, היא הנסיכה דיאנה.

הנסיכה דיאנה הייתה אשתו של צ׳ארלס, הייתה המורדת של בית המלוכה, ובהמשך נהרגה בתאונת דרכים, לכאורה.

דיאנה הייתה ותמיד תהיה אייקון אופנה אדיר, והשפיעה רבות על הסטייל הקז׳ואלי והאלגנטי יחד.

ולא רק היא, עולמות המלוכה בפרט ובריטניה בכלל, השפיעו רבות על עולם האופנה במהלך השנים.


בריטניה, נחשבת למתקדמת ומובילה בתחום האופנה, וזה נושא שלם שאפשר לדבר עליו, ועוד אעשה זאת בהמשך! אבל הפעם הייתי שמחה להתמקד בנסיכה האחת והיחידה - דיאנה. דיאנה הייתה אדם נפלא, טוב לב ותרמה המון לחברה. הייתה נשואה למלך צ׳ארלס וילדה 2 בנים - וויליאם והארי. הנישואים הסתיימו בצורה פחות חיובית, והעם האנגלי אהב והעריץ את דיאנה, ואיך נאמר, את צ׳ארלס לא כולם סובלים. דיאנה הייתה השילוב המושלם בין ממלכתיות ואנושיות, דבר שבלט בדרך בה היא הביאה את עצמה על ידי ביטוי בלבושה. דיאנה ייצגה דיסוננס מופלא, בין שמלות מפוארות התואמות את תפקידה בממלכה, לבין סטריט סטייל מגניב שתרם לתדמית האנושית שלה, שהיא חלק מהעם, והעם חלק ממנה.


השמלות אותן לבשה לאירועי הממלכה תמיד באו עם ביקורתיות מסויימת מצד המלכה, שכאמור ובשמועות פחות חיבבה את דיאנה. שרוול קצר מדי, לא מספיק צנועה וכו׳ וכו׳. דיאנה כמעט תמיד נשארה נאמנה לעצמה. היא דגלה בלהתלבש בחופשיות, לתת ביטוי לעצמה על אף המסגרת השמרנית, ו״זכתה״ לביקורת רבה בהתאם. ואיך היא התמודדה עם הביקורתיות הזו אתם שואלים? נקמה מתוקה. אחת השמלות המפורסמות ביותר בהיסטוריה, היא “the revenge dress” אותה לבשה הנסיכה של Wales באירוע של מגזין Vanity Fair בשנת 1994.

שמלה אוף-שולדרס מיני שחורה צמודה של המעצבת Christina Stambolian שבהחלט סובבה ראשים.

כל הפרטים בשמלה היו מדוייקים. דיאנה שדרגה את מראה הליטל בלאק דרס ותרמה לחיזוק האלגנטיות של סטייל זה. ובתוספת מדויקת של שרשרת הפנינים., הלוק הזה א י י ק ו נ י.

PH - Princess Diana Archives

ומה עם הסטריט? לדיאנה יש סטריט סטייל שמזוהה רק איתה. היא המציאה את ה״אני עושה סידורים בשיק״, מבלי להתכוון, ותמונות הפפארצי מאותה תקופה בהחלט מוכיחות זאת. הלוק מורכב כמעט תמיד מקפוצ׳ון ללא ריצ׳רץ׳ בעל גרפיקת קולג׳, ומתחת שורט או טייץ בייקר, נעלי ספורט וגרביים ארוכות. לוק שמתאים בעיקר לעונות מעבר, ועל אף שכמעט ואין ימים שהוא מתאים לישראל החמימה, הצלחתי לנצל ימים שהם לא ברורים כדי להתלבש בסטייל הזה, שהוא באמת מושלם לימי ביניים. הסטייל הזה נהיה מאוד פופולארי בקרב דוגמניות, כמו היילי ביבר למשל, ומקדש את נעלי הניו באלאנס שכולנו מכורות אליהן בחצי העשור האחרון. הוא לגמרי מזוהה עם הנסיכה דיאנה, שגרמה ללרוץ ברחובות ולעשות סידורים להיראות הכי שיק שרק אפשר.

PH JOHNNY EGGITT

אז דיאנה כנראה לא הבינה את גודל ההשפעה שלה. מעבר לסגנונות אייקונים ודיסוננס מושלם, בין אלגנטיות לסטריט סטייל, דיאנה העבירה מסר דרך הבחירות האופנתיות שלה. החופשיות בלעשות ולהתלבש איך שנרצה, בלי להיות כפופות לחוקים וביקורות. לא לתת לגורמים שמקטינים אתכן מקום, להיות עצמכן. אפשר ללמוד מדרך הפעולה שלה רבות ולדבר על זה לנצח. אבל אני בעיקר רוצה לדעת, האם הכרתן את דיאנה כאייקון אופנה? כתבו לי!

תגובות


bottom of page