top of page

The Karl Gala

רותם כהן | ניוז | 30.04.2023


על אירוע ה- Met Gala שמעתן? אם יש לכן אפילו זיקה מינימליסטית לעולם האופנה אני בטוחה שכן, ואם לא…היי, כל יום מגלים משהו חדש.

ה-Met Gala או בכינויו ״האוסקר של עולם האופנה״, הוא אירוע תרבותי שקורה בכל שנה, ביום שני הראשון של חודש מאי. השנה הוא חל ממש מחר, ב-1.5, בלוקיישן השווה ביותר, מוזיאון ה-Mets בניו-יורק, בניצוחה של מלכה האם - Anna Wintour, שהיא, בין היתר העורכת הראשית של מגזין Vogue העולמי. לאירוע הזה מגיעים כל האיי ליסטים של הוליווד - מוזיקאים, מעצבים, דוגמניות, אנשי קולנוע ובקיצור, מי שלא שם, האם הוא בכלל קיים?

The 2022 Met Gala carpet. Photo- Neilson Barmard

בכל שנה באירוע מציגים תערוכה בנושא משתנה, שלפיו המוזמנים בוחרים את הופעתם, ואילו הופעות מרהיבות ועוצרות נשימה! אפשר אפילו לומר שיש מעין תחרות סמויה כזו, שמי שמגיע בלוק הכי ביזארי ויוצא דופן הוא הקינג של הערב.

האירוע עצמו הוא social media free והתוכן של אותו ערב הוא טופ סיקרט!

משמע, אנחנו יכולים ליהנות מהשטיח האדום ולצפות באורחים מגיעים ונותנים את השואו שלהם, אבל לתערוכה עצמה ולארוחת הערב שאחרי? אין תיעוד.


השנה, הנושא של ה-Met Gala מביא עימו פן רגשי חזק ועכשווי.

הנושא הוא: "Karl Lagerfeld: A Line of Beauty", לזכרו של קרל לגרפלד, מעצב האופנה הגרמני שנפטר ב-2019, והותיר חלל ענק בעולם האופנה.

בשנת 1983 מונה לגרפלד להיות ראש בית האופנה העילית Chanel וכיהן בתפקיד זה עד היום בו נפטר. במהלך השנים קרל עיצב גם לבתי אופנה נוספים כמו Fendi, Balmain, Chloé. במקביל היה בעל מותג האופנה העצמאי שלו KARL LAGERFELD. קרל היה ידוע באסתטיקה ובסגנון עיצוב מודרני אופייני במיוחד לו. כדי שנבין את גודל האירוע, נושאי ה-Met Gala בדרך כלל קשורים לעולם הטכנולוגיה והאופנה, או הדת והאופנה. והפעם, הקונספט סובב סביב אינדיבידואל, אדם, שההשפעה שלו על עולם האופנה תישאר לעוד שנים רבות ונראה אותה עוד בעתיד, נותנת השראה למעצבים גדולים וקטנים בהמשך הדרך.

קרל השאיר חותם ענק, וזה שהוא נבחר להיות נושא הערב, מאשר את זה לגמרי.

הפעם האחרונה שזה קרה, היה ב-2017, כשהמעצב היפני Rei Kawakubo של מותג האופנה Comme des Garcons קיבל את הכבוד הזה.

צילום: getty images

בתערוכה עצמה לא תוצג רטרופרספקטיבה רגילה של עבודתו של קרל, אלא ההוקרה תהיה בצורה קצת יותר ייחודית. לפי האוצר הראשי של המוזיאון, אנדרו בולטון, התערוכה תציג את האבולוציה של עבודתו של קרל מסקיצות ורישומים בדו-מימד אל העיצובים עצמם שיופיעו בתלת מימד. למרות שקרל אהב היסטוריה, הוא תמיד הסתכל אל עבר העתיד וזה ניכר בעיצובים שלו לאורך כל הדרך.


ומבחינת הלוקים שאנחנו עתידים לראות? Well… קרל הותיר אחריו מורשת של אופנה קלאסית המתכתבת עם אלמנטים חדישים, וכל אחד שיצעד בשטיח האדום באותו ערב, וודאי יתרגש הרבה יותר, כי קרל היה אהוב והותיר חלל גדול.

סגנון אחד יהיה וודאי, לבישת פריטי וינטג׳ מבתי האופנה הגדולים שקרל עיצב להם, טרנד שחוזר על עצמו בשנים האחרונות ב-Met Gala, כמו… קים קרדשיאן שלבשה את השמלה של מרלין מונרו, ריממבר?

מה שכן, הערב הזה הוא ערב שבו המעצבים יכולים לבלוט ולהציג את קולם בצורה הכי בולטת שיש, ולכן רבים בוודאי יעדיפו ליצור משהו שיצעק ״קרל״, מאשר להשתמש במשהו קיים.

קרל ואנה וינטור | צילום: Getty Images

בקיצור, אנחנו יכולות רק לחלום להיות מוזמנות לאירוע האופנה הענק של השנה, אבל היי, a girl can always dream! ורצוי שכך.

Karl Lagerfeld היה מעצב דגול, והיה ידוע במתן תשומת לב קפדנית מאוד לפרטים והתעקשות בשימוש בחומרים איכותיים מאוד בלבד.

הוקרה כקונספט למעצב כמו קרל, מבטיחה לנו חגיגה לעיניים והתרגשות ענקית לקראת השואו שהאיי ליסטים יתנו לנו ממש מחר.

נ.ב. אם הצלחתי להלהיב אתכן כבר, תדעו ש-Vogue מציגים בלייב את אירוע השטיח האדום ב-18:30 שעון ניו-יורק, שזה 2:30 אצלנו, אז לכל אותן נסיכות לילה שיהיו ערות בשעה זו, כדאי לכן לצפות, ואם לא, אז בתקצירים של יום אחרי, אל תפספסו את האירוע הנוצץ והמלהיב של השנה!

קים קרדשיאן בשמלה של מרלין מונרו | צילום: GettyI mages

אני הייתי אני

Xoxo

רותם


Comments


bottom of page