top of page

התצוגות שהכי אהבנו בשבוע האופנה פריז

מערכת ניוריויסטה | סיקור | 30.09.2022

שבוע האופנה בעיר האופנה, פריז סוף סוף בעיצומו, השבוע שכל כך חיכינו! כמו בכל פעם שמתקיים שבוע האופנה אנחנו מתכנסות לסקר לכם את התצוגות שהכי אהבנו. הנה 3 התצוגות שהכי אהבנו עד עכשיו בשבוע האופנה פריז.


סן לורן

התצוגה של סן לורן היא תמיד כזו שמרגישה פריזאית באופן יוצא מין הכלל, ומתקיימת מדי שנה מתחת לאורות הנוצצים של מגדל אייפל. בעונה זו, הפעם התצוגה של הלייבל הייתה אינטימית יותר מאשר בעונות הקודמות, ושאב השראה ישירות מהארכיונים, עם טוויסטים אופנתיים להפליא. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על מופע אביב 2023 המרהיב של הבית. במרכזה לא יכולנו להתעלם מאייקון שנות ה-80 – גרייס ג'ונס.

שמלות רשת שקופות וארוכות, עליוניות מוצלבות, נפחי כתפיים או שרוולים תפוחי כתפיים, קפוצ'ון עם כובע על הראש, משקפיים עם עדשות כהות ותכשיטי זהב בעלי נוחות וצ'אנקיות. התצוגה הייתה כולה אורכים ללא מכנסיים אלא דומיננטיות של שמלות עוטפות את הגוף וארוכות בעלות גזרות שחוצות את קו הזה, נופלות על הגוף בצורה טבעית, חלקן גם שקופות. צבעים כהים לצד צבעים הבהירים כמו צבע הלילך. גם הדפסים דיגיטלים נראו על המסלול. גם מעילי עור התהלכו על המסלול משמע היה סימן הכר של הבית.

דיור

דיור בכל פעם שהמותג מציג את הקולקציה החדשה שלו, מובטח שיהיה מחזה חדש ומעודן על מסרים אינטלקטואליים של המנהלת הקריאטיבית מריה גרציה צ'יורי. השנה, היה גם סט טירה סוחף ורקדנים מרשימים. גם השנה בית האופנה דיור התעלה בצורה מושלמת על הציפיות שלנו.

המנהלת הקריאטיבית מריה גרציה צ'יורי לקחה זה מכבר השפעה ממוזות פמיניסטיות חזקות – ובאביב 2023 היא הקדישה את הקולקציה שלה לקתרין דה מדיצ'י שהייתה השליטה החזקה מהמאה ה-16 שברור שהייתה לה נקודת מבט משלה ועשתה דברים בדרך שלה. מדיצ'י הייתה ידוע בתור מאמצת של עקבים גבוהים ומחוך. גרציה צ'יורי בחרה לשאוב את ההשראה שלה מקתרין דה מדיצ'י -חצאיות חישוק, כפפות מוזהבות, מחוכים שהשתחררו לחלוטין מהקונוטציות המגבילות שלו. צ'יורי התייחסה אליו יותר כמו אל אביזר על החולצה שאינו מהודק מידי. נראו גם תחרה שחורה ופרחים רקומים מימי הביניים.

המבנה והצללית היו ללא ספק כיווניים יותר ממה שראינו מצ'יורי בעבר, ובמובנים רבים, גם הציעו יותר אלמנט של סיפורים פנטזיה מאשר הקולקציות האחרונות שלה. עד הרקדנים ואפילו פסקול חזק בכיכובה של ביורק. שמלות שלקחו אותנו לצד הרך של המאה ה־16, וגרבי ברכיים קטנות, וקצת מראה גותי המודרני, עם קפלי התחרה. צ'יורי סיפרה שגם היא קיבלה השראה ממפה של פריז, אותה הדפיסה על צעיף דיור משנות ה-50.

בלמיין

"כולנו ראינו שינויי אקלים בקיץ הזה. כולנו ראינו שריפות ברחבי העולם. ולחזור עם הופעה בספטמבר, לחשוב אם המכנסיים שלנו הולכים להיות גבוהי מותניים או נמוכי מותניים - זה נראה לי קצת חסר תועלת". כך אמר אוליבייה רוסטינג לפני התצוגה שלו שהיה ב-2 חלקים והיו מעוררי השראה, מקוממים ומפתיעים.

ההפתעה הגדולה והרגע השיא היה רוסטינג נכנס למסלול עם הזמרת, שר, בת 76 שצעדה יחד איתו על המסלול בסיום התצוגה. כשאשלי גרהאם עלתה על המסלול, הקהל הריע בלב שלם.

התצוגה של בלמיין התחלקה לשניים- לבוש קוטור וחלק השני דגמי רדי וואר משמע אנחנו תוהים האם מישהו לובש אותם.

רוסטינג ידוע בתור אדם בעל ידי זהב ויצירתיות רבה, אדם שאוהב להתעסק בחומרים שונים ולהפוך אותם לפרטי לבוש יוצאי מין הכלל. האלמנטים העיקריים היו טרנס-תרבותיים והתקוממו נגד אזכורים של הרנסנס (זה מחזור קל של התצוגה שעשה יחד עם גוטייה) בהדפסים ובאביזרים בעלי החומרה האסטרונומית.ספרו לנו בתגובות איזה תצוגה הכי אהבתם!


Comments


bottom of page